top of page

Hep yanımda taşırım.


Güzel dostum sen dürüst adamsın… yapmacık yaşayamadın hiçbir şeyi… gülüşün çirkin olduğu kadar da samimiyetini kimse göremez ve paha biçemezdi. Her şeyin farkındalığını yakalamış olmana rağmen bir şeyleri öğrenebilmek için deneme yanılma yöntemi ile tüm fesatlıklara izin verdin… verdin de al işte şimdi etkilendin. Neden etkileniyorsun ki ? Doğa işte bu. Başkasına hiçbir zaman isteyerek acı vermedin. Sana haz veren şeyin, yönetici ilkelerinin hiçbir zarara uğramamasını sağlamaktı. Hiç kimseye ya da insanların başına gelen şeylerin hiçbirine sırtını dönmemek ve her şeyi iyi gözle görmek onu değerine göre kabul edip karakterini ve sınırlarını tutmaktı. İyi de yaptın.

Bunca anlam arasında maruz kalmak ve seçim yapmak senin için hayli zor bir sınavdı…

idare ettin… bazı zamanlarda kendine ettiğin gibi…

Yara almadan çıkmak imkansızdı ancak ölmeden sağ çıkabilmek kadar değerli bir sınav olamazdı.

Şimdi de görüyorsun ki bu muhteşem bir oyun!

Hiçbir kimsenin başına doğal olmayan bir şey gelmediğini biliyorsun. Bir fahişenin seni aldatması veya bir dolandırıcının seni kandırması, sana ihanet etmiş bir yoldaşın olması kadar doğal bir şey yoktur. Bunları umursamak yerine sadeece ideal olan yoluna devam et. Ölümü, yok olmayı her gün yaşa. Bu düşünce kendine olan saygınlığını daha da arttıracaktır. Kötülükten hiçbir zaman korkmadığın gibi bunu hayat oyununun muhteşem bir parçası olarak kabul et. Hedonizm denen saçmalığın yolunda olmak o aklın tek anlayabildiği mutluluğun olmasının sebebidir. Dopamin ve seratonin beslemesi, yalnız kalmaktan her saniye korkan zavallı ruhların, bunlar uğuruna ahlaklarından vazgeçebildikleri bir durumdan ibaret olmaktan farksızdır.


Sen katlanabilecek derecede ılımlı, güçlü ve onurunu koruyacak şekilde dimdik ayakta olmanın verdiği gururu taşırken… Yargılar, suçlamalar, eziklik, kösteklenme korkuları sende ne zaman barındı ki ? Bunların seni etkilemediğini ve insanları kendi doğalarına bırakarak cevap vermediğini sana davrandıkları gibi değil daima kendin olarak davrandığını biliyorsun.


Sana hep bu yakıştı. Üzülme… hayat, zamanın her saniyesinde kocaman hediyeleriyle birlikte sana sunuluyor. Görmüyor musun ? üzerine yaklaşan fesatlar kendi kendilerine yok olacaklardır bunun sözünü vermiştim.

Artık vakti geldi

Beklediğin o gün gittikçe yaklaşıyor farkında mısın ?

Daima gözlerin keskin, aklın net, dudakların dürüst olsun.


Doğaya bak,

Sana ne veriyor.

Hakikati… Görebilmeyi… Aşkı ve Erdemliği…

Cesur olduğun her şeyi.

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Dünya üzerinde herkesin yaşam anlamını aradığı sırada yaşamış olduğu bir takım olaylar ve eylemler çizgisidir. Yaşanan ilkler hayatı monotonluktan çıkarabilen tek eylemin bu olduğunu düşünerek hareket

bottom of page