top of page

Koca Bir Hiç

Ne yaptığını hiçbir zaman kestiremedin gitti…. Anlamıyorsun değil mi ? Bir türlü çözemedin şu işi… hayatta her şey bir anda olmuyor. Çok vakit kaybettin be. Düzenli bir hayata atılmak istedin altı üstü... Onca yaşadığın iş hayatından sonra, tanıdığın onca insandan ortamlardan sonra şimdi neredesin…

Neden kendine hiç acımıyorsun neden bunları yapıyorsun ?

Ne sana acıyanı ne de kendine acımayı hiç sevmedin… Biliyorum Öyleyse… Hayatın zorluklarına karşı kazandığın bunca zaferin ardından duygularına yenik düşebilecek kadar zavallı bir insan mısın ?

Yalnız olmayı seviyorsun biliyorum ama bu bir ömür olmamalı değil mi ? Kötülüklerin sana uyguladığı psikolojik, ve duygusal anlamda güven kırıcı davranışlarda bulunmaları neden sana komik geliyor ki ?

Biraz ciddiye alsan ne olur?

Bir sürü kendini bilmez mahlukatlarla harcadın vaktini bir şeyler olacak sandın cevap vermedin, konuşmadın da... boş boş güvendin bir şeylere inandın da bekledin ne olacak diye... ne oldu ? Hiçbir şey senin onlara baktığın gibi onlar da sana öyle mi bakacaklardı ? Rahatsız olduğu bir şeyler olduğunda inan ki arkandan her şeyi bir gram düşünmeden yapabilecek, söyleyebilecek kapasitede saygısız ve aşağılık yapıda oldukları bariz belli değil miydi ?


Seni kendi menfaatlerine satabilecek kadar rezil insanlardı ve yaptılar da. Öngörüşlü şekilde davranmadılar direkt yargıladılar, tanımaya çalıştılar olmadı bir türlü seninle konuşmayı bile beceremediler ahlaksızlıklarını izlemek durumunda kaldın.


Neden hep bu rolü seçiyorsun?

Biraz da sen sahada oynasana artık sıkılma...

Sevmiyorsun biliyorum ama bunu yapmak zorundasın...

Gerçekleri yeterince gördün.

Hiçbir düşünceni diğer insanlar üzerine veya onların söyledikleri şeylere göre kurmamalısın. Attığın her adımı bilinçli ve olasılıklar üzerine atmalısın. Her şeyin her an ters gidebileceğini biliyorsun zaten de… Ters gittiğinde hamlelerin hazır sandın hep ancak bunlar bile yeterli gelmedi… Daha temkinli olman gerektiğini öğrenmelisin.

Kendin ve ailen için yaşa sadece ve bunu kavra.

Bir şeyi değil hayattaki her şeye merak saldın ve her şeyi sevmeye çalıştın bu mümkün değil ki…

Birtakım insanların kuyruğuna bağlı mı hayatını sürdüreceksin ? Onlar senden ne talep ederse ona göre mi yaşayacaksın ? Öncüsün bu mümkün değil ve hiç de senin hayatında olmadı.


Seni kontrol edemediler... Çok denediler olmadı...


Rolleri değiştirme vakti geldi

Kurgularına ayak uydur... hayalindekini oluşturman için bu gerekli.

Herkesin kendini farklı göstermeye çalıştığı bu egoist bilinçaltı beyinli dünyada...


İyinin ve kötünün... nasıl ayırt edilebildiğini göstermelisin.

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Dünya üzerinde herkesin yaşam anlamını aradığı sırada yaşamış olduğu bir takım olaylar ve eylemler çizgisidir. Yaşanan ilkler hayatı monotonluktan çıkarabilen tek eylemin bu olduğunu düşünerek hareket

Güzel dostum sen dürüst adamsın… yapmacık yaşayamadın hiçbir şeyi… gülüşün çirkin olduğu kadar da samimiyetini kimse göremez ve paha biçemezdi. Her şeyin farkındalığını yakalamış olmana rağmen bir şey

bottom of page